Dlaczego oglądanie filmów Disneya jako dziecko jest dla ciebie dobre.

12 maja 2020 Psychologia

Oglądanie, jak Mufasa zachęca Simbę w The Lion King, oglądanie Pascal comfort Roszpunka w Tangled, czy oglądanie, jak Anna ryzykuje życiem, aby uratować swoją siostrę - wszystko to ma pozytywny wpływ na zachowanie jednostki. Disney World od dawna jest znany jako "Najszczęśliwsze Miejsce na Ziemi", które jest miejscem pełnym pozytywnych doświadczeń, które odzwierciedlają moralność Disneya jako całości. Filmy Disneya zawierają te same morały i dlatego wielu rodziców zachęca swoje dzieci do oglądania filmów Disneya już od najmłodszych lat.

Oglądanie tych filmów z pozytywną moralnością może pomóc dzieciom zawierać więcej pozytywnych cech, ponieważ kiedy dzieci są świadkami ich ulubionych postaci zawierających wiele pozytywnych cech, to sprawia, że dziecko chce być takie jak ich ulubiona postać. Oglądanie filmów Disneya może również poprawić społeczne zachowanie dziecka wobec innych. Bycie prospołecznym może mieć zalety przez całe życie we wszystkim, co dziecko może robić, gdy dorośnie i może prowadzić do dobrowolnej pomocy koleżance lub przyjacielowi z klasy.

Naukowcy ze Szkoły Życia Rodzinnego na Uniwersytecie Brighama Younga przeprowadzili badania, aby udowodnić tę teorię. Naukowcy zagrali 61 filmów Disneya, w tym większość znanych filmów animowanych Disneya, które zostały wyprodukowane przed 2011 r. Naukowcy przejrzeli ponad 5.000 minut filmu i 5.530 aktów prospołecznych zostało pokazanych podczas filmu. Odkryli, że na każdą minutę oglądanego filmu Disneya przypada jedna pozytywna interakcja społeczna. To doprowadziło zespół do wniosku, że oglądanie filmów Disneya promuje pozytywne zachowania u dzieci.
Ogólnie rzecz biorąc, pokazywanie filmów Disneya dzieciom w młodym wieku będzie promować pozytywne działania i cechy. Wielu rodziców chce mieć te cechy u swoich dzieci, dlatego też zachęcają swoje dzieci do oglądania tych filmów. Posiadanie pozytywnych efektów, które mogą trwać całe życie tylko od momentu obejrzenia filmu jest warte obejrzenia.

Muzyka

Jaki byłby Disneyowski film bez tej fantastycznej muzyki? Muzyka pomaga wciągnąć cię w tę historię i oderwać od życia. Czasami mogą to być zabawne piosenki, które przełamują napięcie (Under the Sea, Hakuna Matata). Czasami opowiadają o tym, czego chce bohater (Część tego świata, Pewnego dnia przyjdzie mój książę). Czasami mówią ci, co postać naprawdę myśli (Coś tam, Cały Nowy Świat).

Zawsze jest jakiś cel i zawsze pomagają opowiedzieć historię i wzmocnić przeżycia filmowe. Kiedy byłem dzieckiem, byłem zdezorientowany, kiedy filmy animowane nie miały piosenek!

Animacja

Niezależnie od tego, czy jest to animacja ręczna, czy komputerowa, filmy Disneya zawsze były standardem w branży filmów animowanych.

W końcu oglądamy Jak trenować swojego smoka dzięki Netflixowi. Słyszałem, że był świetny w 3D, ale 30 minut w, nie jesteśmy pod wrażeniem regularnej wersji. Animacja w Tangled była o wiele lepsza. Naprawdę, animacja w Bolt or Meet the Robinsons też była dużo lepsza, a to było lata temu!

Tak wiele animacji komputerowych wygląda tak samo, ale Disney robi to po prostu lepiej.

Formuła

To, czego disneyowscy krytycy nienawidzą, zdarza się być tym, co kochają konsumenci! Disneyowskie filmy bawią i sprawiają, że wychodzimy z kina z uśmiechem (nawet jeśli spowodowały, że płakaliśmy 15 minut wcześniej). "Happily Ever After" działa. Gdyby ludzie nie chcieli widzieć nadziei na szczęśliwe zakończenie, nie widzieliby filmów, które uciekają im na co dzień.

Formuła ta ułatwia również dzieciom zrozumienie filmów Disneya. Trzy lub cztery lata mogą się nimi cieszyć, ponieważ łatwo jest im zobaczyć, czego chce postać, co zły człowiek robi, aby spróbować go powstrzymać, i jak bohater potrzebuje przyjaciół, aby im pomóc. To może być formuła, ale kiedy to działa i robi świetne filmy, kogo to obchodzi

Przeczytaj także: „Herkules” - powstanie aktorska wersja animacji Disneya

12 maja 2020 Psychologia