Stosowanie botoksu w wieku 20 lat może Cię postarzać

6 marca 2020 Medycyna estetyczna

Nastąpiła zasadnicza zmiana w tym, jak kobiety po dwudziestce patrzą na swoje twarze. I choć powody są zapewne tak wieloaspektowe, jak samo to nowe pokolenie, wielu zgodziłoby się co do jednego: nie można nie doceniać wpływu mediów społecznościowych, od egoistycznych filmów na YouTube po skrupulatnie przygotowane Snapchat i Instagram Stories, w połączeniu z niekończącymi się retuszami zdjęć w magazynach i kampaniach reklamowych. Od ciągłego strumienia nadnaturalnie gładkich linii szczęk i wyszczerbionych kości policzkowych do sławnych chirurgów plastyków umieszczających przed i po zdjęciach swojej pracy, wiek 24/7 autodokumentacji pobudził nowy zestaw ideałów piękna - a wraz z nim dramatyczny wzrost liczby zabiegów kosmetycznych. Dla 20-latków nie ma leczenia bardziej popularnego - lub kontrowersyjnego niż Botox. Potrzebujesz dowodu? Według American Society of Plastic Surgeons, od 2010 roku liczba zabiegów z użyciem toksyny botulinowej wzrosła o 28% wśród 20-29-latków.

Większość lekarzy sugeruje skupienie się na jakości skóry z odpowiednim reżimem, który obejmuje codzienne złuszczanie i ochronę SPF, a także regularne peelingi chemiczne lub specjalistyczne zabiegi, takie jak Clear and Brilliant laser resurfacing w tym dziesięcioleciu. Wciąż jednak istnieją wyjątki. Jeśli stałe bruzdy brwiowe spowodowały pierwsze oznaki wściekłej zmarszczki lub przedwczesnej kurze łapki z powodu naturalnie cienkiej skóry są trwałą przyczyną frustracji, pomocne mogą być iniekcje. Ale jak każdy dobry dermatolog zauważy, jest zastrzeżenie: Jeśli chodzi o Botox i wypełniacz, jest cienka linia między ukierunkowanych poprawek i robi zbyt wiele za wcześnie. Tutaj, eksperci na żądanie dzielą się swoimi wytycznymi dla kobiet po 20-tce.

Botoks prewencyjny jest prawdziwy

Kiedy kobiety w wieku 20 lat po raz pierwszy rozważyć uzyskanie Botoxu, zapobieganie jest często głównym czynnikiem, od wczesnych objawów agresji - takich jak kurze łapki, zmarszczki na czole i linie mimiczne - zaczynają wykazywać. "Z wiekiem linie stają się coraz głębsze", wyjaśnia Wexler. "Jeśli zaczniesz [dostawać Botox] wystarczająco wcześnie i zrobi się to poprawnie, nie będziesz potrzebował [tyle] w przyszłości." Dla młodszych pacjentów ostrożnych przed mroźnym wyglądem - pamiętaj, młode twarze poruszają się - Wexler lubi stosować niższe dawki Botoxu poprzez ultrakrótkie mikroiniekcje podawane na określone obszary twarzy, takie jak czoło, brwi lub wokół oczu.

...Ale za dużo, za szybko się starzejesz

Botoks trwa tylko trzy do sześciu miesięcy - a jednak rzadziej mówi się o tym: Mięśnie twarzy naturalnie osłabiają się w miarę upływu czasu i przejście za burtę w pewnym obszarze może mieć niepożądane konsekwencje. "Jeśli zrobisz za dużo Botoxu na czole przez wiele, wiele lat, mięśnie staną się słabsze i bardziej płaskie," ostrzega Wexler, dodając, że skóra może również pojawić się cieńsze i luźniejsze. Co więcej, w miarę jak twoje mięśnie stają się słabsze, mogą zacząć rekrutować się do otaczających je mięśni, gdy robisz wyraz twarzy. "Jeśli przestanie się używać mięśni czoła, mogą zacząć mrużyć nosem i mieć zmarszczki po bokach nosa" - wyjaśnia Wexler. Tłumaczenie: Potrzebujesz jeszcze więcej botoksu dla nowo zatrudnionych mięśni, mówi Wexler. Aby uniknąć tego rodzaju pomyłek, niezbędne jest staranne zbadanie lekarza, jak również konserwatywne podejście do zastrzyków i zadawanie pytań o to, jak leczenie będzie dostosowane do Twoich potrzeb.

Wypełniacze mogą stanowić problem w przypadku blizn potrądzikowych i ciemnych kręgów

"Z wiekiem tracimy objętość na twarzy, a wypełniacz z kwasem hialuronowym może być stosowany w zastępstwie", wyjaśnia Wexler. "Dla młodszych kobiet, zastrzyki mogą być używane do leczenia miejsc z bliznami potrądzikowymi lub zagłębieniami pod oczami." W latach 20-tych, kiedy twarz jest najpełniejsza i najzdrowsza, argumentowano, że cieniste spojrzenie może być nawet całkiem urocze. Ale w innych przypadkach, dziedziczne cienie mogą powodować uporczywe zmęczenie spojrzenia, w którym to przypadku kilka kropel wypełniacza pod oczami może być użyteczne. Dr David Colbert, czołowy dermatolog, szybko zauważa, jednak zbyt duża ilość botoksu i wypełniacza zniekształca twarz i w rezultacie sprawia, że wyglądasz na starszą. "Po przekroczeniu linii wszyscy zaczynają wyglądać tak, jakby byli spokrewnieni", przestrzega też przed jednolitym wyglądem ciasteczek, któremu brakuje charakteru i indywidualności. Albo gorzej. "To efekt kuli śnieżnej, że ludzie coś lubią, wracają za wcześnie [na jeszcze więcej], a potem robi się za ciężko", dodaje Wexler.

Usta są trudnym okresem

Można śmiało powiedzieć, że usta są najczystszym ustępstwem pracy wykonanej zbyt wcześnie. Młode usta mają zazwyczaj znaczną objętość i naturalnie pojawiają się w kącikach, co oznacza, że najlepsza strategia schlebiania im często sprowadza się do dobrego koloru ust. Kobiety, które pozostają świadome wielkości lub symetrii swoich ust, myślą o wyglądzie lekko pochylonym, na przykład Botox można wstrzyknąć w mięsień orbicularis lubis wzdłuż linii ust jako alternatywę dla wypełniaczy do ust. "Kiedy niektóre osoby uśmiechają się, usta wracają i tracą tę górną objętość" - mówi Dara Liotta, nowojorska chirurg plastyczny i kosmetyczny. "To rozluźnia zewnętrzne warstwy mięśni okrężnych wokół ust i wygląda o wiele bardziej naturalnie niż wypełniacz". Dodatkowo, zastrzyki wzdłuż linii szczęki - a dokładniej mówiąc, mięsień żwaczy - zyskał na popularności, aby złagodzić zaciskanie szczęki wywołane stresem, a także udoskonalić ten obszar". "Wiele osób utrzymuje napięcie w okolicy szczęki, a kiedy rozluźniasz ten mięsień, podbródek wychodzi z cienia dolnej wargi" - wyjaśnia Liotta. Ale najlepsza rada ze wszystkich? Zapomnij o tych postrzeganych przez siebie niedoskonałościach i uśmiechu. Masz tylko raz 20 lat.

6 marca 2020 Medycyna estetyczna