Porzuć salon kosmetyczny na rzecz profesjonalnej kliniki medycznej

24 marca 2020 Medycyna estetyczna

Czasami ma się wrażenie, że na każdym innym rogu znajduje się spa lub salon oferujący różnorodne zabiegi pielęgnacyjne twarzy, zastrzyki i inne niechirurgiczne. Ceny są różne, od skandalicznie niskich do skandalicznie wysokich, a wielu pacjentów decyduje się na tanie zabiegi, ponieważ "co może się nie udać z twarzą?"

Ponieważ ryzyko związane z twarzami jest mniejsze niż w przypadku bardziej inwazyjnych opcji, spa i salony nie spełniają tych samych standardów co praktyki medyczne. Mimo to, twarz nie jest wolna od ryzyka.

Niestety, wiele rzeczy może się nie udać, nawet przy podstawowym leczeniu twarzy. Jako dyplomowany chirurg plastyczny współpracujący z wysoko wykwalifikowanym zespołem świadczeniodawców medycznych, dr Emily Kirby zachęca pacjentów do rozważenia długotrwałego wpływu pracy z niewykwalifikowanymi świadczeniodawcami. Oto jej 5 najważniejszych powodów, dla których warto zarezerwować kolejną pielęgnację skóry lub zabieg w formie iniekcji u lekarza.

1. Niechirurgiczne miejsca leczenia nie są regulowane tak ściśle jak praktyki medyczne

Ponieważ ryzyko związane z mimiką jest zazwyczaj znacznie mniej poważne niż ryzyko związane z bardziej inwazyjnymi opcjami, takimi jak iniekcje lub zabiegi ambulatoryjne, spa i salony nie spełniają tych samych wysokich standardów co praktyki medyczne. To mogło być właściwe, gdy twarz zaangażowany niewiele więcej niż lekkie oczyszczanie i przyjemny masaż, ale z dzisiejszym zaawansowanych opcji twarzy - jak również ryzyko nieodłącznie związane z pracą ze skórą i wykonywania ekstrakcji wad - powinieneś mieć lekarza zaangażowanego.

Chirurg plastyczny z certyfikatem pokładowym, posiadający na miejscu zestaw chirurgiczny i uzdrowisko medyczne, musi spełniać wysokie standardy medyczne w zakresie akredytacji ośrodka, licencji medycznej i certyfikacji pokładowej. Sanitariaty, przygotowanie na wypadek nagłych wypadków, dostępność odpowiedniego sprzętu oraz wysoko wykwalifikowani klinicyści to tylko kilka obszarów, w których są stale oceniani.

Porównaj to z salonami i jednodniowymi uzdrowiskami. Salony przed otwarciem muszą posiadać licencję państwową, co oznacza, że gwarantują, że usługi będą świadczone przez licencjonowanych kosmetologów, manikiurzystów, kosmetyczki i fryzjerów. Poza tym, przepisy są minimalne - od salonów nie wymaga się nawet posiadania zatwierdzonych przez FDA sterylizatorów i środków dezynfekujących.

2. Istnieje bardzo niewiele ograniczeń prawnych dla osób oferujących usługi w zakresie skóry

W zależności od miejsca zamieszkania, czy wiesz, że prawie każdy może zacząć oferować zabiegi na skórę i twarz bez certyfikacji lub szkolenia? W przypadku zabiegów, które dotyczą tylko najbardziej zewnętrznej warstwy skóry, większość stanów wymaga jedynie licencji kosmetologa lub estetyka.

Tutaj, w Teksasie, dostawcy usług kosmetycznych zdobywają licencję estetyczną za pośrednictwem Departamentu/Komisji ds. Licencji i Rejestracji w Teksasie, co wymaga 750 godzin nauki w szkole urody i pomyślnego zdania egzaminu pisemnego i praktycznego. Proces ten może obejmować naukę w różnych dziedzinach, w tym stylizację włosów, paznokci, nakładanie makijażu i konsultacje.

Estetycy, którzy koncentrują swoje badania przede wszystkim na problemach skórnych, powinni mieć wykształcenie i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego wykonywania tych zabiegów. Niestety, poza uzdrowiskiem medycznym (gdzie estetycy pracują pod nadzorem lekarza medycyny estetycznej), nie ma gwarancji, że osoba wykonująca zabiegi bez nadzoru mimiką lub peelingiem chemicznym otrzyma odpowiednie instrukcje.

Jeśli nie wiedzą, co robią lub jeśli mają niewłaściwą higienę, łatwo jest skrzywdzić skórę lub dostać się do infekcji. Niektórzy pacjenci doświadczyli nawet trwałych blizn i zmian w kolorycie skóry spowodowanych niewłaściwym stosowaniem skórek na twarzy.

Wiedząc o tym wszystkim, czy nie wolałbyś raczej oddać swojej skóry w ręce kogoś z wyższym wykształceniem medycznym, kto jest pod nadzorem lekarza prowadzącego?

Sprawdź również : Short bob w nowoczesnych odsłonach - katalog fryzur na wiosnę 2020 >>

3. W praktyce medycznej stosuje się zazwyczaj silniejsze, bardziej skuteczne produkty

Poza potencjalnymi zagrożeniami, których można uniknąć, opuszczając salon, dostaniesz więcej huku za dolara. Przeszkoleni lekarze chirurdzy specjalizujący się w chirurgii plastycznej, posiadający certyfikat pokładowy, będą mieli dostęp do produktów klasy medycznej, które zawierają wyższe poziomy składników aktywnych oraz doskonałe opakowania chroniące składniki aktywne - a tym samym zapewniające optymalne rezultaty.

Renomowane uzdrowisko medyczne będzie miało również szerszą gamę zabiegów, które pomogą Państwu w rozwiązaniu Państwa problemów - oraz doświadczenie i szkolenie, które pomogą Państwu wybrać te, które najlepiej odpowiadają Państwa potrzebom. Mogą one określić, jaki rodzaj twarzy da pożądane rezultaty (lub wykluczyć, jeśli mogłoby to pogorszyć Państwa obawy).

4. Tak, możesz wywołać infekcje na twarzy

Twarze wydają się dość proste - i większość z nas sama założyła maski w domu. Jak niebezpieczne może to być? Choć ryzyko może wydawać się minimalne, to jednak istnieje. Nawet leczenie miejscowe może doprowadzić do infekcji.

Jeśli masz małe otarcie skóry lub nawet brzydkiego pryszcza, masz otwarty kanał w skórze, który naraża Cię na poważne zakażenie. Dostawca, który nie oczyścił prawidłowo swoich narzędzi, może wprowadzić szkodliwe bakterie, co stanowi znacznie większy problem niż pęknięcie.

Staph (gronkowiec) to odporna, pospolita bakteria, którą wiele osób przenosi w nosie lub na skórze, dlatego też słyszy się o wybuchach w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak szkoły. Podczas gdy przenoszenie bakterii nie zawsze prowadzi do paskudnej infekcji, jeśli zostanie ona wprowadzona głębiej w skórę, możesz odejść ze złym wrzodem, zaczerwienieniem, obrzękiem, a nawet poważniejszymi objawami.

Wyobraźcie sobie, że ktoś, kto jest nosicielem bakterii takich jak gronkowiec, odwiedził to samo uzdrowisko, w którym jesteście leczeni. Jeśli Twój operator nie oczyszczał odpowiednio swoich narzędzi i przestrzeni, bakterie te mogły potencjalnie przedostać się do Twojego organizmu przez otarcie skóry, co doprowadziło do nieestetycznej reakcji na twarzy, poważnej infekcji i wizyty u lekarza lub w szpitalu.

5. Dostawca usług niezwiązanych z technologią genetyczną nie może pomóc, jeśli wystąpią komplikacje

Jeśli dostaniesz infekcję lub inne powikłania medyczne, nie możesz wrócić do salonu, aby szukać pomocy lekarskiej, ponieważ nie są specjalistami w tej dziedzinie i nie będą wiedzieć, jak leczyć ten problem - mogą nawet bagatelizować Twoje obawy ze strachu lub braku wiedzy. Zamiast tego, będziesz musiał odwiedzić pogotowie ratunkowe lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Jeśli ten sam scenariusz wystąpił w uzdrowisku medycznym, możesz wrócić do swojego dostawcy i otrzymać szybką diagnozę i leczenie, ponieważ lekarz na miejscu jest w stanie leczyć problemy medyczne i wypisywać recepty, oszczędzając na kosztach leczenia w nagłych wypadkach gdzie indziej.

24 marca 2020 Medycyna estetyczna