Interesuje cię botoks ust? Sprawdź 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

20 marca 2020 Medycyna estetyczna

Pełne, młodzieńcze usta są zawsze w dobrym stylu - a pompowanie ust jest jednym z naszych najbardziej popularnych zastosowań wypełniaczy skórnych. Jednak nie każdy, kto chce, aby jego usta wyglądały pełniej, koniecznie chce lub potrzebuje wypełniaczy, aby osiągnąć pożądany efekt. Być może chcesz uzyskać bardzo subtelny efekt, lub wolałabyś wypróbować opcję krótszego czasu (wypełniacze mogą trwać od 6 do 12 miesięcy). 

Jeśli chciałbyś wzmocnić swoje usta, ale czujesz, że wypełniacze nie są w twoim stylu, możesz rozważyć zastrzyki z botoksu, w szybkiej procedurze zwanej "klapką". W Kalos Medical Spa nasi specjaliści od iniekcji otrzymywali prośby o dodanie do ust tej opcji, a pacjenci, którzy jej spróbują, uwielbiają jej efekty.

Klapka do ust z Botoxem może być doskonałą alternatywą dla wypełniaczy dla pacjentów, którzy chcą bardziej subtelnego wzmocnienia ust, jak również dla tych, którzy chcą poprawić kształt swojej górnej wargi przy minimalnym wysiłku.

Co to jest zwinięcie ust z Botoxem?

Jak sama nazwa wskazuje, Botox klapki usta polega na użyciu Botox do zwiększenia górnej wargi. Wystarczy kilka szybkich zastrzyków, aby pomóc górna warga się zrelaksować i zwinąć lekko w górę, co pozwala na więcej z górnej wargi, aby być widoczne. Jest to doskonała alternatywa dla wypełniaczy dla pacjentów, którzy chcą bardziej subtelne wzmocnienie niż wypełniacze zapewniają, lub dla tych, którzy chcą poprawić kształt swojej górnej wargi przy minimalnym wysiłku.

Jak działa rzut ustami?

Aby wykonać zwinięcie z Botoxu, nasi specjaliści wykonują serię zastrzyków tuż nad górną wargą, do mięśnia oczodołowego orisa, który otacza usta. Botox tymczasowo rozluźnia część mięśnia nad górną wargą, powodując, że warga zwija się lekko w górę, dzięki czemu wydaje się bardziej obszerna i zdefiniowana. To rozluźnienie mięśni może również pomóc wygładzić pionowe linie wokół ust. 

Większość pacjentów zauważa efekty w ciągu kilku dni od zabiegu, a pełne efekty w ciągu około tygodnia. Efekty działania Botoxu na usta trwają do trzech do czterech miesięcy.

Upewnij się, że wybierzesz wykwalifikowanego dostawcę, który ma duże doświadczenie w wykonywaniu japonki do ust Botox. Overtreating jest realne ryzyko i może ograniczyć zdolność do poruszania ustami normalnie. Osiągnięcie odpowiedniego efektu wymaga wysokiego poziomu umiejętności.

Zwinięcie do ust z botoksu a wypełniacze do ust

Zwinięcie do ust z Botoxem nie zastępuje wypełniaczy do ust. W Kalos Medical Spa wykonujemy oba te zabiegi, ponieważ mamy pacjentów, którzy lepiej nadają się do jednego lub drugiego zabiegu, lub obu. Nasi specjaliści od iniekcji biorą pod uwagę naturalną anatomię ust, pożądany rezultat i osobiste preferencje przy podejmowaniu decyzji, czy Botox czy wypełniacz do ust, taki jak Juvéderm XC czy Volbella XC, jest dla Państwa najlepszą opcją uszlachetniania ust. 

Prawdopodobnie będziesz zadowolony z klapki do ust z Botoxem, jeśli: 

  • Chciałbyś mieć subtelnie wyraźniejszy "dudek" na ustach
  • Czujesz, że twoja górna warga wygląda niewidzialnie, kiedy się uśmiechasz.
  • Chcesz mieć pełniejsze usta, ale nie chcesz dodatkowej objętości
  • Chcesz bardziej tymczasowego leczenia (3-4 miesiące)

Wypełniacze są prawdopodobnie lepszą opcją wzmacniania ust, jeśli: 

  • Chcesz dodatkowej objętości w górnej i/lub dolnej wardze
  • Chcesz zająć się poważniejszymi pionowymi liniami warg
  • Chciałbyś poprawić ogólny kształt i symetrię ust.
  • Chcesz długotrwałe wzmocnienie ust (6-12 miesięcy)

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta jest połączenie botoksu z wypełniaczami. Używając wypełniaczy do zwiększenia objętości ust i Botoxu do lekkiego podniesienia górnej wargi można osiągnąć piękny efekt dla pacjentów z bardzo cienkimi ustami.

Ile kosztuje przerzucanie ust z Botoxu?

Typowa japonka z Botoxem kosztuje $80 - $200 za zabieg. Jeśli jesteś zaskoczony, jak niedrogie to wydaje się, uważają, że potrzebujemy tylko kilka jednostek Botoxu, aby osiągnąć pożądany efekt "japonki". 

Ważne jest, aby pamiętać, że Botox klapka usta trwa tylko trzy do czterech miesięcy, a trzeba będzie wrócić do leczenia około dwa do trzech razy częściej niż w przypadku zastrzyków wypełniających. To powiedziawszy, Botox może być bardzo opłacalne rozwiązanie dla pacjentów pragnących subtelnej, ale znaczącej poprawy wyglądu ust.

Jak mogę uzyskać naturalny efekt klapki?

Chociaż może to zabrzmieć prosto, aby uzyskać pełniejszy wygląd ust z Botoxem, nie każdy iniektor jest uprawniony do wykonywania przerzucania ust. Potrzeba bardzo wysokiego poziomu umiejętności i wiedzy z zakresu anatomii, aby osiągnąć odpowiedni efekt, więc upewnij się, że wybierasz wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają konkretne szkolenia i duże doświadczenie w wykonywaniu japonki Botox. 

Nadmierne objadanie się jest prawdziwym ryzykiem u niedoświadczonych dawców i może ograniczyć Twoją zdolność do normalnego poruszania ustami. Na przykład, może nie być w stanie zagwizdać lub użyć słomy, dopóki Botox zaczyna się zużywać, jeśli zbyt dużo Botox jest używany lub jeśli jest wstrzykiwany w niewłaściwym miejscu.

20 marca 2020 Medycyna estetyczna